Infolinia Rzecznika Praw Pacjenta

 


Szczepionki chronią pokolenia - Środa z Profilaktyką w OW NFZ

 


,,Łączy nas pacjent” to projekt Rzecznika Praw Pacjenta oraz organizacji pozarządowych, działających na rzecz pacjentów.


Wiosenna akcja szczepienia lisów

Komunikat Mazowieckiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii w akcji ochronnych szczepień lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie w województwie mazowieckim w 2024 r.

Warszawski Tydzień Zdrowia Psychicznego 16 – 23 marca 2024

16 marca br. rozpoczyna się Warszawski Tydzień Zdrowia Psychicznego. W tym czasie odbędzie się ponad 160 bezpłatnych wydarzeń poświęconych najczęstszym problemom zdrowia psychicznego. Organizatorem jest Miasto Stołeczne Warszawa.

SZPZLO Warszawa - Mokotów również aktywnie uczestniczy, w tej jakże istotnej akcji. Warsztat dla rodziców zostanie przeprowadzony w jednej z naszych placówek – Młodzieżowej Poradni Profilaktyki i Terapii „Poza Iluzją”, przy ul. Dąbrowskiego 75A (20 marca 2024r. w godz. 19:00 – 21:00)

Temat: Rodzinne uwarunkowania problemów psychicznych młodzieży ze szczególnym uwzględnieniem nadmiernego korzystania z ekranów.

Serdecznie zapraszamy do udziału w spotkaniu. Zapisy pod numerem: 22 844 94 61

Wykaz wszystkich wydarzeń na terenie Warszawy w linkach poniżej:

https://zdrowie.um.warszawa.pl/zdrowie-psychiczne?_AssetPublisher_OyTrYKPWGdLS_cur=8

Warszawski Tydzień Zdrowia Psychicznego

ULOTKA

PLAKAT

16.03 Agenda Warszawskie Forum Wymiany Doświadczeń Wola

23.03.Agenda piknik Praga Południe


Zapraszamy nasze Pacjentki na bezpłatne badanie gęstości kości pod kątem OSTEOPOROZY!

Ośrodek Badań Klinicznych Synexus we współpracy z Samodzielnym Zespołem Publicznych Zakładów Lecznictwa Otwartego Warszawa - Mokotów zaprasza Panie powyżej 55 roku życia, które do tej pory nie leczyły się na osteoporozę, na bezpłatne badanie gęstości kości.
Zapisy: w godzinach 9:00 – 18:00, tel: 691 225 800
Badania odbędą się 15 marca br. /PIĄTEK/ w godzinach 8:00–15:00 przy ul. MADALIŃSKIEGO 13 obok naszej PRZYCHODNI LEKARSKIEJ.

PLAKAT A3 OSTEOPOROZA powyżej 55 lat

Serdecznie zapraszamy


Dyrekcja Samodzielnego Zespołu Publicznych Zakładów Lecznictwa Otwartego Warszawa - Mokotów zgodnie z Zarządzeniem nr 2150/2012 Prezydenta m. st. Warszawy z dnia 29 lutego 2012r. w sprawie zasad zawierania umów najmu i dzierżawy nieruchomości przez podmioty lecznicze na okres nie dłuższy niż 3 lata, informuje o części nieruchomości przeznaczonej do wynajęcia:

Pliki do pobrania:

Informacja nr 7


Życzenia Boże Narodzenie


 

Szanowni Państwo,
uprzejmie informujemy, że zmieniony zostaje numer telefonu infolinii na zapisy na szczepienia przeciwko HPV. Od dnia 1 grudnia 2023 r infolinia będzie dostępna pod numerem telefonu +48 800 100 101 w godzinach 8.00-18.00. Dotychczasowy numer infolinii 989 będzie dostępny do dnia 15 grudnia 2023 r.


Zapraszamy nasze Pacjentki na bezpłatne badanie gęstości kości pod kątem OSTEOPOROZY!

 SZPZLO Warszawa – Mokotów we współpracy z Centrum Badań Klinicznych Synexus zaprasza Panie powyżej 55 roku życia na bezpłatne badanie gęstości kości .

Badanie będzie można wykonać w dniu 14 listopada 2023 r. /wtorek/ w godzinach 9:00 – 17:00 w Warszawie, przy ul. MADALIŃSKIEGO 13 – obok naszej PRZYCHODNI LEKARSKIEJ.

Wymagana wcześniejsza rejestracja pod numerem telefonu: 691 225 800.

Serdecznie zapraszamy.


Sportowy Uniwersytet: Zdrowy i aktywny senior

Z pomocą młodych pokoleń aktywizujemy warszawskich seniorów.
Chcemy być katalizatorem tworzenia nowej rzeczywistości, w której wiek przestaje być ograniczeniem, a okres senioralny staje się pięknym czasem. Wyobraź sobie świat bez różnic pokoleniowych, bez samotności i wykluczenia, w którym panuje wzajemny szacunek, otwartość i ciekawość życia.
Świat, w którym każdy czuje się potrzebny i ma swoje miejsce.

 Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Weź udział w międzypokoleniowej wymianie doświadczeń.
Przyłącz się do nas i odmień sportowe życie naszych seniorów.

 Czas i miejsce wydarzenia:

Sobota 14.10.2023. Zaczynamy o 11.15.
Klubokawiarnia Pora na Seniora, ul. Puławska 3, 02-515 Warszawa

Zobacz więcej:


Cyfrowy senior na Mokotowie

Zapraszamy na szkolenia komputerowe dla seniorów z włączeniem elementów cyberbezpieczeństwa pn. „Cyfrowy senior na Mokotowie”

Burmistrz Dzielnicy Mokotów Rafał Miastowski oraz Rada Seniorów Dzielnicy Mokotów serdecznie zapraszają seniorów na szkolenia komputerowe dla seniorów z włączeniem elementów cyberbezpieczeństwa pn. „Cyfrowy senior na Mokotowie” realizowane w ramach zadania Samorządowego Instrumentu Wsparcia Inicjatyw Rad Seniorów „Mazowsze dla Seniorów 2023” współfinansowanego ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Termin realizacji

  • wrzesień-październik 2023 r. w Warszawie w pracowni komputerowej w Mokotowskim Centrum Integracji Mieszkańców przy ul. Woronicza 44a.

Zapisy obywać się będą od 15 września 2023 r. w godzinach 8.00-14.00 w Mokotowskim Centrum Integracji Mieszkańców przy ul. Woronicza 44a, pok. 11.

Prosimy o zapisy osobiste, liczba miejsc ograniczona, obowiązuje kolejność zapisów.

Załączniki:


Dyrekcja Samodzielnego Zespołu Publicznych Zakładów Lecznictwa Otwartego Warszawa - Mokotów zgodnie z Zarządzeniem nr 2150/2012 Prezydenta m. st. Warszawy z dnia 29 lutego 2012r. w sprawie zasad zawierania umów najmu i dzierżawy nieruchomości przez podmioty lecznicze na okres nie dłuższy niż 3 lata, informuje o części nieruchomości przeznaczonej do wynajęcia:

Pliki do pobrania:

Informacja nr 6


Szanowni Państwo,

W związku z konkursem na Miejsce Przyjazne Seniorom oraz Warszawskimi Dniami Seniora zachęcamy zainteresowanych do skorzystania z propozycji i wzięcia w nim udziału. Przy tej okazji zwracamy uwagę, że w konkursie Miejsca Przyjazne Seniorom można głosować na odrębną kategorię - osobę przyjazną seniorom. Termin zgłaszania  miejsc lub osób upływa 30 września 2023 r.

 Pliki do pobrania:

Plakat Miejsca Przyjazne Seniorom 2023

Warszawskie Dni Seniora

Warszawskie Dni Seniora c.d.

Międzypokoleniowy Jarmark i Korowód Kreatywności


Program szczepień przeciwko grypie
dla osób w wieku 65+

(realizowany w latach 2023 – 2025)

 Program dedykowany jest dla osób w wieku  65+ życia spełniających jedno
z poniższych kryteriów:

  • posiadają one zameldowanie na pobyt stały lub czasowy na terenie m.st. Warszawy,
  • rozliczają podatek dochodowy od osób fizycznych w stołecznych urzędach skarbowych i zamieszkują na terenie m.st. Warszawy.

 Aby wziąć udział w programie wystarczy:

- zgłosić się do wybranej przychodni do lekarza POZ dla dorosłych (wykaz naszych przychodni poniżej),

- wypełnić formularz uczestnictwa w programie (do pobrania),

- wypełnić ankietę oceniającą program (do pobrania).

 FORMULARZ UCZESTNICTWA

ANKIETA

rejestracja: +48 22 699 60 99

Nasze przychodnie realizujące program:

Przychodnia lekarska przy ul. Chełmskiej 13/17

Przychodnia lekarska przy ul. Dąbrowskiego 75a

Przychodnia lekarska przy ul. Iwickiej 19

Przychodnia lekarska przy ul. Jadźwingów 9

Przychodnia lekarska przy ul. Kolegiackiej 3

Przychodnia dla Kombatantów przy ul. Litewskiej 11/13

Przychodnia lekarska przy ul. Madalińskiego 13

Przychodnia lekarska przy ul. Malczewskiego 47 a 

Przychodnia lekarska przy ul. Morszyńskiej 33

Przychodnia lekarska przy ul. Przyczółkowej 33

Przychodnia lekarska przy ul. Soczi 1

ZACHĘCAM DO SKORZYSTANIA Z BEZPŁATNEGO SZCZEPIENIA przeciwko grypie!

       Lek. med. Alicja DĄBROWSKA
Dyrektor SZPZLO Warszawa - Mokotów

 Pliki do pobrania:

Ulotka informacyjna

Materiały edukacyjne:

Nie daj się grypie poradnik

Obalamy mity grypowe

Program finansowany ze środków Miasta Stołecznego Warszawy.


Szanowni Państwo

Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej za pośrednictwem Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie, zwróciło się do m.st. Warszawy o rozpropagowanie plakatu dotyczącego zapobiegania zakrztuszeniom wśród dzieci.

Kampania, której dotyczy materiał edukacyjny, ma na celu przypomnienie podstawowych zasad dotyczących zapobiegania zadławieniom. Akcja skierowana jest do rodziców oraz opiekunów dzieci do lat 3. Więcej informacji dostępnych jest na stronie internetowej

https://oswajamjedzenie.pl/bezpiecznekawalki, na której można też pobrać plakat edukacyjny.

Plakat do pobrania znajduje się TUTAJ.

 


Szanowni Państwo,

Z inicjatywy Dyrektora SZPZLO Warszawa - Mokotów lek. med. Alicji DĄBROWSKIEJ, wszystkie nasze przychodnie biorą udział w kampanii społecznej  #ODWOLUJE #NIEBLOKUJE

Cel kampanii to zwrócenie uwagi na problem nieodwoływania wizyt przez pacjentów w sytuacji, kiedy nie mogą się na nie stawić. W ciągu roku takich nieodwołanych wizyt jest aż 17 mln w całej Polsce. Zmniejsza to drastycznie szansę na skorzystanie z konsultacji lekarskich przez innych potrzebujących pacjentów!

Każda nasza placówka otrzyma specjalny licznik nieodwołanych wizyt, gdzie co miesiąc będziemy aktualizować liczbę „takich” wizyt w Przychodniach ZOZ Mokotów. Na dzień dzisiejszy licząc od stycznia 2023 roku mamy 9 573 nieodwołane wizyty.

Uruchamiamy specjalny adres mailowy:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.   poprzez który pacjent może w prosty sposób odwołać swoją wizytę, może także zadzwonić do naszej rejestracji  call center pod numer 22 699 60 99.

 Jesteśmy pierwszym ZOZ-em w Warszawie, który przyłączył się do kampanii społecznej #ODWOLUJE #NIEBLOKUJE

 Liczymy, że wspólnie z innymi partnerami tej kampanii uda nam się zatrzymać licznik nieodwołanych wizyt i tym samym zwiększyć dostępność do lekarzy.


Szanowni Państwo

Podczas wszystkich wizyt lekarskich, badań i zabiegów dzieci (pacjenci niepełnoletni, a więc do ukończenia 18 roku życia) powinny znajdować się pod opieką opiekuna ustawowego (rodzica) lub opiekuna prawnego.

Jeśli dziecko ma odbyć wizytę, badanie lub zabieg opieką osoby nie będącej opiekunem ustawowym ani prawnym, czyli z tzw. opiekunem faktycznym(np. babcią, ciocią, kuzynem, opiekunką), personel poprosi o okazanie wypełnionego i podpisanego przez opiekunów ustawowych lub prawnych upoważnienia. Formularz upoważnienia znajduje się tutaj.

Dzieci przychodzące do przychodni same, nie zostaną przyjęte przez lekarza, nie mogą też u nich zostać wykonane badania, ani zabiegi.


Dyrekcja Samodzielnego Zespołu Publicznych Zakładów Lecznictwa Otwartego Warszawa - Mokotów zgodnie z Zarządzeniem nr 2150/2012 Prezydenta m. st. Warszawy z dnia 29 lutego 2012r. w sprawie zasad zawierania umów najmu i dzierżawy nieruchomości przez podmioty lecznicze na okres nie dłuższy niż 3 lata, informuje o części nieruchomości przeznaczonej do wynajęcia:

Pliki do pobrania:

Informacja nr 5


W związku z planowanym przeprowadzeniem wiosennej akcji szczepień lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie na terenie m.st. Warszawa Powiatowy Lekarz Weterynarii w Warszawie przekazuje materiały dotyczące w/w akcji oraz zwraca się z prośbą o rozpropagowanie dołączonych plakatów informacyjnych oraz umieszczenie ich w miejscach dostępnych dla jak największej liczby mieszkańców.

Poniżej dostępne materiały.

Pliki do pobrania:

Wiosenne szczepienia lisów

Wskazówki

Plakat